מתחם תצוגה: קיבוץ גליל ים, הרצליה.

09-9550595

בלוג

עמוד הבית / מאמרים / מדריך ריהוט גן ותחזוקתו

מדריך ריהוט גן ותחזוקתו
מדריך ריהוט גן ותחזוקתו

מדריך חומרי ריהוט גן ותחזוקתם

מוצרי ריהוט הגן של בלקוני עשויים מחומרי הגלם הטובים ביותר, המותאמים לשימוש חיצוני בריהוט הגן. יש לזכור שגורם הבלאי מספר 1 היא השמש הקופחת שבישראל קיימת ברוב ימי השנה.

להלן פירוט והסברים על חומרי הגלם ואופן תחזוקתם:

  1. אלומיניום
  2. ראטן (ידוע גם כראטן סינטטי, רטינה או ראטן PVC)
  3. טכסטילן
  4. זכוכיות מחוסמות

1. אלומיניום

אלומיניום הוא חומר גלם יקר שכמעט ואין לו בלאי. הוא קל מקל והחשוב מכל הוא איננו מחליד.

כאשר הרהיט עשוי אלומיניום, יש חשיבות לעובי הפרופיל או הצינור בבסיס הרהיט ולכן חשוב שתעשה התאמה לעומס שאותו פריט נושא.

גם תהליך הצביעה של האלומיניום הוא תהליך חשוב וחשוב שיעשה במפעל מקצועי. לפני הצביעה יש צורך בניקוי והסרה של שומנים לפני צביעה, כדי להבטיח שהצבע ידבק טוב  לפני השטח של האלומיניום ולא יקבל סדקים עם השנים. כמובן שהצבע צריך להיות צבע אפוקסי בתנור.

חשוב לשים לב ששלדות האלומיניום, שמשמשות כמעט בכל סט, יהיו צבועות בשיטת POWDER COATIN, צביעה בתנור, ב-3 שכבות (בדומה לצביעה של כלי רכב) וכך אנו יודעים שגם לאורך שנים רבות הצבע יישאר חדש, ללא שינויי גוונים, ללא קילופים (במיוחד באיזורים בעלי אחוז מלח גבוה באויר – ליד הים).

תחזוקה של ריהוט גן אלומיניום של בלקוני

ניתן לנקות עם סמרטוט, מים, סבון וכמובן ניתן לשטוף בצינור. רצוי לא להשתמש בחומרי ניקוי כימיים שיכולים לגרום לשינויי צבע.

2. ראטן

ראטן הוא למעשה פולימר המורכב בעיקרו מחומר הגלם הידוע PVC המגיע ברצועות בעוביים שונים ובצבעים שונים. ראטן למעשה נולד כתחליף לראטן הטבעי (קש/נצרים) המוכר מפרטי ריהוט גן ישנים. יתרונותיו של הראטן הסינטטי הם רבים: ראשית הוא עמיד לשמש, באופן יחסי, מכיוון שהוא מכיל חומר UV כחלק מתהליך היצור שלו (לכל ראטן יש מספר שעות שמש שבהן הוא עמיד לחלוטין ואחריהן הוא מתפרק). הראטן הוא בעל גמישות גבוהה, חוזק מתיחה גבוהה והסיבים שלו חזקים מאוד. ריהוט גן ראטן מגיע בצורות וצבעים שונים לבחירת הלקוח ובדרך כלל מגיע הראטן כשהוא שזור בעבודת יד סביב מסגרת מתכתית כלשהי (ברזל או אלומיניום).

תחזוקה של ריהוט גן ראטן של בלקוני

ניתן לנקות עם סמרטוט, מים, סבון וכמובן ניתן לשטוף בצינור. רצוי לא להשתמש בחומרי ניקוי כימיים שיכולים לגרום לשינויי צבע.

מומלץ פעם בשניה לחזק את הברגים (במידה וישנם) במסגרות האלומיניום של ריהוט גן ראטן.

 

3. טכסטילן

טכסטילן (TEXTILINE) הוא בד סינטטי מחורר ועבה שמשמש לריפוד ריהוט גן. גם הוא, כמו הראטן עשוי למעשה מפולימר המורכב בעיקרו מחומר הגלם הידוע PVC. הטכסטילן מגיע במגוון צבעים ועוביים והסיבים בו שזורים בצורת שתי וערב. היתרון שלו הוא בבלאי הנמוך ובכך שהוא נוח ועמיד. לעיתים יש ספוג כלוא בין שתי שכבות טכסטילן. בבלקוני אנו מקפידים שכל בדי הטכסטילן שלנו יכילו בתוכם הגנת UV העומדת בתקן וסטנדרט של EU לשמירה על הבד לשנים רבות.

תחזוקה של הטכסטילן של בלקוני

ניתן לנקות עם סמרטוט, מים, נוזל לניקוי כללי, שפשוף ושטיפה עם צינור מים (כמה שיותר). רצוי לא להשתמש בחומרי ניקוי כימיים שיכולים לגרום לשינויי צבע או לבחון אותם ראשית במקום נסתר.

 

4. זכוכית מחוסמת

זכוכית מחוסמת שמשמשת בריהוט גן היא למעשה זכוכית רגילה שעברה תהליך חיסום וחוזקה שופר פי 5 מזכוכית רגילה. חשוב לבדוק שעובי הזכוכית המחוסמת הינו לפחות 5 מ"מ.

מעבר לכך ואולי החשוב מכל הוא שזכוכיות מחוסמות הינן בטוחות לשימוש מכיוון שגם במצב שהן נשברות, הן הופכות מתפוררות מייד לחלקיקים קטנים אשר מונעים את האפשרות של להיחתך מהזכוכית. הגם שאין בארץ תקן לשימוש בריהוט גן בזכוכיות מחוסמות בלבד, אנו בבלקוני משתמשים בכל הרהיטים והמוצרים שלנו, אך ורק בזכוכיות מחוסמות חזקות ובטיחותיות.

תחזוקת הזכוכית היא כמו תחזוקת זכוכית ביתית רגילה.

עדכונים לגבי מבצעים קולקציות חדשות ועוד

אחת לחודש, ישירות למייל נעביר לכם עדכונים חמים מתחום עיצוב הגן, דילים למבצעים בלעדיים לחברים שלנו ועוד הפתעות

דילוג לתוכן